فریم ورک‌های وردپرس

framework
framework
framework

فریم ورک چیست؟
برای اینکه بدانید فریم ورک چیست باید بدانید که فریم ورک به معنای محیط کاری یا محیط توسعه ی برنامه نویسی می باشد. معمولا فریم ورک به مجموعه ای از کتابخانه های برنامه نویسی (programming api) گفته می شود که در کنار هم قرار گرفته و یک ساختار منسجم دارند و به صورت تعدادی کلاس (class) از پیش تعریف شده در آمده و آماده ی استفاده در اپلیکیشن های مختلف هستند.

تم فیرم ورک های آماده وردپرس (wordpress theme framework)
تم فریم ورک ها این امکان را به ما می دهند تا به سرعت بتوانیم یک تم استاندارد وردپرس ایجاد کنیم در واقع اکثر آن ها دارای تمامی صفحات (قالب های) آماده یک تم وردپرس هستند. اسامی چند نمونه از بهترین تم فیرم ورک های وردپرس در زیر آمده است.

genesis

genesis

Genesis
این فریم ورک مناسب توسعه دهندگان متوسط ​​و پیشرفته است.

headway

headway

Headway
این فریم ورک برای طراحانی که به کد نویسی علاقه زیادی ندارند مناسب است.

thesis

thesis

Thesis
این فرم ورک مناسب افرادی است که بهseo علاقه زیادی دارند.

builder

builder

Builder
کاربران این فریم ورک بدون نیاز به دانستن کد می توانند اقدام به ساخت وب سایت های قوی نمایند

pagelines

pagelines

PageLines
با کشیدن و رها کردن ماژول های موجود در این فریم ورک بدون ویرایش هیچ گونه کدی شما به سرعت می توانید سریعتر از همیشه وب سایت خود را طراحی نمایید.

چرا از فريم ورک استفاده مي کنيم؟
هيچ اجباري براي استفاده از فريم ورک نيست. اما اگر مزيت هاي فريم ورک ها را بدانيم شايد حاضر نباشيم به هيچ وجه بدون فريم ورک کاري کنيم ( فراموش نکنيد وردپرس قبل از سيستم مديريت محتوا يک فريم ورک است ) هرچند هيچ اجباري براي استفاده از فريم ورک ها نيست.
هيچ کسي نمي تواند شما را به خاطر استفاده نکردن از فريم ورک ها سرزنش کند. اما به شما پيشنهاد مي کنم که سعي کنيد هميشه از فريم ورک ها استفاده کنيد. حتي خودتان مي توانيد فريم ورکي را تهيه کنيد تا کارهايتان ساده تر شود. اما فريم ورک هايي هستند که شايد نياز نباشد شما وقت بگذاريد و فريم ورک جديدي را تهيه کنيد يا اصلاً تنها کافي باشد با تغييرات کمي به احتياج خود برسيد.
يکي از مزيت هاي فريم ورک ها اين است که اگر يک اشکالي در منبع (Source) شما باشد مي توانيد با يک تغيير همه قالب هايي ( برنامه ها ) که از اين فريم ورک استفاده مي کنند را اصلاح کنيد.

یک پاسخ

  1. Web Developer گفت:

    ممنون از انتشار این مطلب.
    اما ای کاش چند فریم ورک را مقایسه میکردی تا برای قالب جدید ازش استفاده کنم ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *