توابع تشخیص قالب وردپرس

page.php
page.php
قالب نمونه page.php

با استفاده از توابعی که در زیر آمده است می توانید تشخیص دهید که وردپرس در حال حاضر به کدام صفحه (قالب) نیاز دارد مقدار برگشتی هر کدام از این توابع به صورت Boolean می باشد در صورت صحیح بودن مقدار true و در صورت اشتباه بودن مقدار false برگشت داده می شود.

با استفاده از یک شرط در فایل index.php به راحتی می توانیم از یک صفحه 404 برخودار باشیم البته این در صورتی است که شما درون پوشه قالب خود فایل 404.php را ایجاد نکرده باشید.

قطعه کد بالا نشان می دهد که چگونه می توانیم از این توابع درون یک شرط برای تشخیص قالب استفاده کنیم. و این که وردپرس تشخیص می دهد کدام کد های نوشته شده مربوط به کدام قالب صفحه تم ما می باشد.
همین کار را می توانید برای دیگر صفحات قالب خود نیز انجام دهید. این در صورتی است که ما برای هر کدام از صفحات قالب از یک فایل جدا ایجاد نکرده باشیم.
در صورتی که برای هر کدام از قالب های سایت (home.php , 404.php , single.php ,…) یک فایل قالب درون تم داشته باشیم دیگر وردپرس به فایل index.php برای یافتن آن ها مراجعه نمی کند البته بهتر این است که ما برای هر قالب سایت یک فایل جدا داشته باشیم. این همان سلسله مراتبی است که باید رعایت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *