تابع ()get_search_form

search
search
search

این تابع با فراخوانی فایل searchform.php فرم جستجوی وردپرس را نمایش می دهد. دقت داشته باشید در صورتی که پوسته شما حاوی فایل فرم جستجو  (searchform.php) نباشد فرم جستجوی پیش فرض وردپرس نمایش داده خواهد شد. شکل کلی این تابع به صورت زیر می باشد

پارامتر ورود echo اختیاری و از نوع متغییر  boolean  است. در صورت که مقدار true را اختصاص دهید فرم جستجو برای نمایش و چاپ در مرورگر ارسال خواهد شد اما در صورتی که مقدار آن false باشد خروجی تابع به صورت یک مقدار متنی قابل ذخیره در متغیرها خواهد بود.
در صورتی که تم شما حاوی فایل قالب جستجو (searchform.php) باشد به جای کد بالا نمایش داده خواهد شد. در طراحی قالب فرم جستجو به نکات زیر دقت نمایید:

فرم شما باید دارای متد GET باشد
فیلد ورود متن باید حاوی name=s بوده و مانند کد بلا حتما از تگ labal برای نام گذاری فیلد ورودی استفاده شود.

مثال :
فایل searchform.php پوسته شما می تواند به شکل زیر باشد

یک پاسخ

  1. علی گفت:

    سلام من فرم جستجوی قالب رو به ووکامرس تغییر دادم یعنی وقتی توش سرچ کنی توی محصولات فقط سرچ میشه.
    بعد رفتم سراغ فایل search.php قالب و ادیتش کردم که اینم درست شده و بعد جستجو توی سایت محصولات رو به نمایش درمیاره و درسته عملکردش.
    اما مشکل من اینجاست که استایل نمایش نتایج جستجوی محصولات مثل صفحه shop نیست. توی صفحه شاپ محصولات با استایل پیشفرض ووکامرس که چهار ستونه است نمایش داده میشن. خاستم بپرسم باید از چه classی استفاده کنم که ظاهر نمایش نتایج جستجوی محصولات شبیه صفحه shop بشه.
    ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 8 =