wordpress 3.9
wordpress 3.9
wordpress 3.9

معرفی ویژگی های وردپرس ۳.۹

وردپرس ۳.۹ در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۴ منتشر شد. در این نسخه از وردپرس در بخش افزونه ها توسعه بسیاری داشته است. در این مقاله ویژگی های افزوده شده در وردپرس ۳.۹ را همراه با تصاویری از پنل معرفی خواهیم کرد. البته نسخه ۳.۹ وردپرس فعلا به صورت Beta است و برخی ویژگی ها به صورت نهایی منتشر نشده است.

پیش نمایش ابزارک ها

ابزارک ها


پیش نمایش ابزارک ها در بخش شخصی سازی
در نسخه ۳.۹ وردپرس،قادر خواهید بود که پیشنمایشی از ابزارک ها در قسمت شخصی سازی پیشخوان سایت خود داشته باشید. بخش جدید شخصی سازی ابزارک ها به وردپرس ۳٫۹ اضافه شده است و شما در این قسمت توانایی تغییر ابزارک ها، مرتب سازی و یا افزودن ابزارک جدید را دارید.

ابزارک ها

ابزارک ها


ابزارک ها در وردپرس 3.9
بخش جالب این قسمت این است که شما می توانید با هر تغییری در ابزارک ها، پیشنمایشی از آن را ببینید. در نسخه های قبلی وردپرس، کاربران می توانستند بسیاری از ویژگی های سایت را تغییر دهند اما بخس ابزارک ها ویژگی خاصی جهت تغییرات نداشت. اما حالا با این ویژگی جدید در وردپرس ۳٫۹ ، بخش شخصی سازی کامل تر و قدرتمند تر شده است. البته بخش ابزارک قدیمی همچنان در پنل وجود دارد و شما می توانید از آن قسمت ابزارک ها را مدیریت کنید.
جدا از این ویژگی، شما می توانید بدون نیاز به آپدیت وردپرس به نسخه ۳.۹ این ویژگی را به پنل خود اضافه کنید. با استفاده از افزونه Widget Customizer plugin. 😀

لیست چندرسانه ای

لیست چندرسانه ای


لیست پخش فیلم/صدا در وردپرس ۳.۹
با وردپرس ۳٫۹ ، شما قادر خواهید بود که برای صداها و فیلم ها لیست پخش ساخته و آنها را مرتب کنید. شما می توانید چند فایل صدا و یا فیلم را آپلود کرده و در لیست پخش مورد نظر قرار دهید.

لیست پخش در وردپرس ۳.۹
وردپرس، با افزودن این ویژگی در نسخه ۳٫۹ امکان جدیدی را به بخش آپلود فایل ها اضافه کرده است و شما با استفاده از لیست پخش می توانید فایل ها را مدیریت و کنترل کنید.

آپدیت ادیتور Tiny MCE

آپدیت ادیتور Tiny MCE


آپدیت ادیتور Tiny MCE وردپرس ۳.۹
ویرایشگر وردپرس بر پایه TinyMCE می باشد که این ادیتور یک نرم افزار متن باز است. در TinyMCE اخیرا ویژگی های جدیدی اضافه شده است و این نرم افزار بروزرسانی شده است.بنابراین وردپرس تصمیم به بروزرسانی این ادیتور در وردپرس ۳.۹ گرفت. این بروزرسانی منجر به پیشرفت بیشتر ویرایشگر شد. در حقیقت می توان گفت که وردپرس ۳.۹ بر روی ویرایشگر (نوشتن / ویرایش) تمرکز بیشتری داشته است و باعث بهبود آن شده است. برخی از این قابلیت ها در زیر توضیح داده شده است:
هنگام ساخت گالری در نوشته، شما می توانید پیشنمایش آن را نیز مشاهده کنید. تصاویر به حالت زیبایی چیده خواهند شد.

ویرایشگر Ttiny MCE در وردپرس ۳.۹
همچنین می توانید تصویری در به ویرایشگر وردپرس ۳.۹ بکشید (DRAG&DROP)، سپس تصویر به صورت خودکار آپلود شده و در نوشته شما قرار خواهد گرفت.

آپلود تصاویر

آپلود تصاویر


آپلود تصویر در وردپرس ۳.۹
همچنین ویژگی جالب دیگری که در این نسخه از وردپرس به بخش ویرایشگر اضافه شده است، این است که شما می توانید تصویر درج شده را برش زده و یا اندازه آن را تغییر دهید و نیازی به باز کردن تصویر در پنجره جدید برای ویرایش ندارید. کافیست یک بار بر روی تصویر کلیک کنید. تصویر به حالت انتخال در می آید سپس می توانید تغییرات لازم را در آن ایجاد کنید.

ویرایش تصویر

ویرایش تصویر


ویرایش تصویر در ویرایشگر وردپرس ۳.۹
همچنین برای وارد کردن یک متن از داخل یک فایل متنی Word، نیازی به استفاده از دکمه w نیست. کافیست متن را کپی و مستقیما در ویرایشگر Paste کنید. بدون هیچگونه بهم ریختگی، متن در همان قالب نمایش داده خواهد شد.

بهبود صفحه پوسته ها

بهبود صفحه پوسته ها


بهبود صفحه پوسته ها در وردپرس ۳.۹
در این نسخه از وردپرس، صفحه “پوسته ها” نیز تغییراتی داشته که باعث بهبود این بخش شده است. این تغییرات موجب به بهبود UI و استایل شکیل صفحه شده است. در این صفحه، با استفاده از تب ها، می توانید پوسته ها را بر اساس برچسب هایشان جدا سازی کنید که این ویژگی شما را در یافتن راحت تر پوسته مورد نظر کمک خواهد کرد. همچنین می توانید پوسته مورد نظر را جست و جو و پیدا کنید.

لیست تغییرات برای توسعه دهندگان
به جز ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، وردپرس ۳.۹ ، تغییرات دیگری نیز داشته که برای توسعه دهندگان مفید و کاربردی خواهد بود. در زیر توضیح مختصری درباره این ویژگی های جدید داده شده است:
امکان برش تصویر: تا حالا تصاویر آپلود شده در موقعیت وسط تصویر برش زده می شدند اما در این نسخه شما می توانید موقعیت برش تصویر را انتخاب کنید که تصویر فقط به صورت افقی برش زده شود و یا فقط به صورت عمودی!!
بازنویسی ذخیره خودکار: در این نسخه از وردپرس، بخش ذخیره خودکار بازنویسی شده و تعدادی توابع به آن اضافه شده است. در این مورد اطلاعات چندانی نداریم.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وردپرس ۳.۹ می توانید به سایت اصلی وردپرس مراجعه کنید

منبع: مدرسه وردپرس.

Mohammad Pishdar

I have B.A. in Software Engineering and I'M a professional programmer of WordPress software

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پانزده =