Cloud Flare
Cloud Flare
Cloud Flare

با استفاده از خدمات رایگان CloudeFlar وب سایت خود را امن کنید

cloudflarelogoسرویس CloudFlare و افزایش سرعت و امنیت سایت

کلاود فلیر با نام انگلیسی CloudeFlare یک سرویس چند منظوره افزایش سرعت ، امنیت و توان وب سایت و سرور است که در صورت استفاده صحیح ، علاوه بر افزایش سرعت لود شدن صفحات وب سایت ، سبب کاهش مصرف پهنای باند سرویس هاست و میزبانی وب اشتراکی شده و امنیت سایت و سرور را افزایش میدهد . در ادامه مبحث ، به چگونگی عملکرد سرویس CloudeFlare و بررسی امکانات آن می پردازیم .

Speed Up and Protect Your Blog with C

Speed Up and Protect Your Blog with C

 

سرویس CloudeFlare و افزایش سرعت و امنیت سایت

در ابتدا و قبل از معرفی امکانات سرویس CloudeFlare به چگونگی عملکرد کلی این سرویس رایگان میپردازیم . در حالت عادی و بدون استفاده از سرویس CloudeFlare وب سایت شما مستقیما توسط کاربران ، انواع روبات ها و بات ها و همچنین هکر ها و حملات اینترنتی قابل دسترس است . در واقع چیزی بین سرور و سایت های شما و یوزر (خوب یا بد) وجود ندارد و امکان دسترسی مستقیم به سایت و سرور شما برای کلیه کاربران و سرویس ها امکان پذیر است . بعد از استفاده از سرویس CloudeFlare در واقع شبکه کلاود فلیر بین سرور یا سایت شما و کاربران و سرویس های اینترنتی قرار خواهد گرفت . در این صورت ترافیک ورودی به سایت شما ابتدا باید از شبکه امن CloudeFlare عبور کرده و پس از غربال شدن درخواست ها و پکت ها ، به سمت سرور شما ارسال شود .

 

without-CloudFlareسایت و سرور قبل و بعد از استفاده از سرویس CloudeFlare

 

cloudflare cdn map

cloudflare cdn mapدر عکس سمت چت ، یک سایت بدون استفاده از سرویس CloudeFlare را مشاهده میکنید . امکان برقراری ارتباط مستقیم کاربر ، بات و اتکر با سایت شما مشخص است . در ضمن مسیر ورودی به سرور شما نیز کاملا مشخص است و فقط یک راه برای ارسال و دریافت درخواست و دیتا وجود دارد (کاری به مباحث روتینگ و سوییچینگ در شبکه نداریم) . در این صورت علاوه بر کم شدن امنیت سایت و سرور ، سرعت ارتباط با سرور نیز ارتباط مستقیمی با فاصله جغرافیایی خواهد داشت که یک فاکتور منفی در هاستینگ محسوب میشود .
عکس سمت راست وضعیت تعامل سایت و سرور با درخواست ها را پس از استفاده از سرویس CloudeFlare نشان میدهد . کلیه کاربران ، بات ها و همچنین سرویس های مخرب دید مستقیمی نسبت به سرور شما نداشته و تنها چیزی که سر راه خود میبیند شبکه نفوذ ناپذیر CloudeFlare است . کلیه درخواسته های ارسال شده به سرور باید از شبکه امن CloudeFlare عبور کرده و در صورت دریافت تاییده ، به سمت سرور شما ارسال گردند . در ضمن همانطور که از عکس مشاهده میکنید ، ارسال درخواست و همچنین دریافت پاسخ فقط یک مسیر ندارد (CDN) و سرویس CloudeFlare بهترین مسیر ممکن را برای انجام این کار انتخاب میکند و این یعنی افزایش امنیت و سرعت . در ادامه به توضیح امکانات سرویس cloudflare می پردازیم .
شبکه توزیع محتوا یا CDN
در مطالب گذشته سایت ، اشاره ای به مفهوم شبکه توزیع محتوا یا CDN داشته ایم . برای درک مفهوم و نحوه علمکرد یک شبکه توزیع محتوا یا CDN مطلب زیر را مطالعه کنید :

 

CDN یا شبکه توزیع محتوا چیست ؟!


یکی از خدمات با ارزش و بسیار حرفه ای سرویس CloudeFlare شبکه توزیع محتوای حرفه ای و کارامد آن است . CDN یا شبکه توزیع محتوای CloudeFlare برترین CDN رایگان در جهان شناخته شده است . سخت افزار های شبکه cdn کلاود فلیر در استراتژیک ترین نقاط جهان مستقر شده اند و محتوا و فایل های استاتیک وب سایت شما را از نزدیک ترین و سریع ترین مسیر ممکن به مرورگر کاربران ارسال میکنند . عکس زیر مربوط به CDN سرویس CloudeFlare است .
CloudeFlare-cdn-mapسرویس CloudeFlare با ارائه شبکه توزیع محتوا یا cdn سرعت لود سایت را افزایش میدهد
شبکه cdn سرویس کلاود فلیر به کمک به پشتوانه ۲۴ دیتاسنتر این شرکت در نقاط مختلف جهان ، پهنای باند مصرفی سایت شما را تا ۶۰٪ و درخواست ها را تا ۶۵٪ کاهش میدهد . با استفاده از شبکه توزیع محتوای کلاد فلیر سرعت لود شدن صفحات وب سایت شما تا ۲ برابر افزایش خواهد یافت . یکی از راه های بهبود سئو استفاده از CDN است که CloudeFlare آن را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است .
بهینه سازی محتوای صفحات وب
بهینه سازی سرعت و قدرت یک سایت فقط محدود به کاهش فاصله کاربران با محتوای استاتیک و عکس ها (به واسطه استفاده از سرویس CDN) نمیشود
بهینه سازی کد ها ، کاهش تعداد کانکشن ها ، ترکیب کردن فایل های JavaScript و خلاصه کردن آن ها در یک درخواست و AutoMinify امکاناتی هستند که به کمک ابزار Rocket Loader میسر میگردند . در قسمت Performance از پنل CloudeFlare همیشه مقدار آن را روی Automtic قرار دهید .

 

امنیت سایت و سرور

cloudflare security

cloudflare security

قطعا بزرگ ترین مزیت سرویس CloudeFlare افزایش امنیت سایت و سرور در برابر حملات Dos و DDos و همچنین جلوگیری از حملات آنلاین SQL Injection و بلاک کردن روبات های اسپمر و تبلیغاتی است . فایروال CloudeFlare با در اختیار قرار دادن یک پنل تحت وب آنلاین به مدیر سایت و سرور ، امکان کنترل کامل ترافیک ورودی را مهیا میسازد . در عکس زیر نمونه ای از گزارش CloudeFlare از نحوه کنترل حملات و بد افزار های کنترل شدن و بلاک شده را مشاهده میکنید .
CloudeFlare-securityافزایش امنیت سایت و سرور در برابر حملات ddos و sql injection به کمک سرویس CloudeFlare
تمام این امکانات تنها بخشی ازخدمات رایگان سرویس CloudeFlare بود که به تمام کاربران تعلق میگیرد . با خرید سروریس های Pro و Business از کلاود فلیر ، امکانات بسیار حرفه ای دیگری نیز به این سرویس اضافه میگردد . برای مشاهده پلان های سرویس CloudeFlare به لینک زیر مراجعه کنید .

 

Mohammad Pishdar

I have B.A. in Software Engineering and I'M a professional programmer of WordPress software

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =